Konkurs Najpiękniejsze kołysanki zakończony!

Redakcja_Babyonline
napisał/a: Redakcja_Babyonline 2008-05-28 14:31
Drodzy Rodzice,
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie i przepiękne kołysanki dla naszych maluszków. Rzeczywiście, Redakcja miała bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie teksty zamieszczonych przez Was kołysanek są twórcze i bardzo pomysłowe.

Niestety, mogliśmy przyznać tylko (lub aż :)) 20 płyt Justyny Steczkowskiej z "puchowymi" kołysankami. Nagrody otrzymują:
kosania, magdageo, anetakam0, [EMAIL="dakkar2@wp.pl"]dakkar2@wp.pl[/EMAIL], ri125, havajana, gaja30, tomasam, cohenna, bruttina, karoba, Camille3qa, jenasiasta, elkoral, onlyme30, 2marysia, rakastan, judita85, lizzie, edytakuk.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach!

Pozdrawiamy
Redakcja Babyonline.pl


Weź udział w naszym konkursie i zdobądź dla swojego maluszka płytę z "puchowymi" kołysankami Justyny Steczkowskiej!


Wszyscy wiemy, jak dobroczynny wpływ podczas usypiania dziecka ma kojący głos mamy lub taty. Kiedy rodzic zanuci piękną kołysankę, umęczony po całym dniu maluch, chętnie zamyka oczka, by przenieść się w kolorowy świat marzeń sennych.
Już dziś możecie zdobyć jedną z 20 płyt "Puchowe kołysanki" Justyna Steczkowskiej, które z pewnością ułatwią waszemu smykowi zasypianie. Aby wziąć udział w konkursie, należy zamieścić na naszym forum tekst ulubionej kołysanki (obowiązkowo własnego autorstwa!). Tekst kołysanki nie musi być długi, wystarczy kilka wersów, najważniejsze by był jedyny i niepowtarzalny!

"Puchowe kołysanki" Justyna Steczkowska
[LEFT]
[/LEFT]

Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy uważnie przeczytać Regulamin!

Zasady konkursu:
1. Konkurs Najpiękniejsze kołysanki zostanie przeprowadzony na forum babyonline.pl.
2. Zostanie wybranych 20 najpiękniejszych kołysanek, które nagrodzimy płytami "Puchowe kołysanki" Justyny Steczkowskiej.
3. Odpowiedzi będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji babyonline.pl.
4. Propozycje nie związane tematycznie z konkursem nie będą brane pod uwagę lub mogą być usunięte przez moderatora forum.
5. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 28 maja do 13 czerwca 2008 roku.
6. Jury podejmie decyzję 18 czerwca i prześle informacje do osób nagrodzonych na prywatną skrzynkę na forum, z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Nagrody wyślemy pocztą po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców.
7. Osoby, które w ciągu 2 tygodni od otrzymania informacji o wygranej, nie prześlą swoich danych do Redakcji, tracą prawo do nagrody.
8. Zgłoszenia muszą być unikalnymi treściami, stworzonymi specjalnie na potrzeby danego konkursu. Teksty, które dostępne są już w internecie, na innych serwisach będą dyskwalifikowane.
10. Prawa autorskie majątkowe do odpowiedzi nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora odpowiedzi zgodnie z niniejszym Regulaminem.
11. W przypadku naruszenia któregokolwiek z punktów niniejszego regulaminu, prosimy poinformować o tym fakcie Redakcję za pośrednictwem skrzynki mailowej: [EMAIL="redakcja@babyonline.pl"]redakcja@babyonline.pl[/EMAIL].
napisał/a: Katarzyna83 2008-05-28 16:07
Moja córcia bardzo lubi jak jej nuce wieczorem cos do uszka,a czasami nawet wystarczy jak lekko czuje mój oddech na swoim policzku...
Zawsze staram sie nucić coś nowego,wtedy sie idealnie wycisza...

[LEFT]Pieski śpią,kotki śpią
Gwiazdki juz na niebie są
Buzi tu,buzi tam (całuję ją wtedy w nosek,czółko)
Juz Natusi oczka chcą...Juz Natusi oczka śpią:)


[/LEFT]
Proste słowa...ale płynące z ust mamy,stanowią najwieksze ukojenie:)
napisał/a: mmXii 2008-05-28 22:30
Mały Miśku Smacznie spij
Kolorowe sny sobie śnij
Wiesz jak kolorowy bywa sen
W księżniczkę się tam zmień
Bądz promienna i wesoła
Jak na łące zółta pszczoła
Lataj śpiewaj i się baw
W śnie na jawie- cały czas

Mój Ty Miśku- Mój Kochany
Każdy dzień roześmiany
Teraz śpij aaaaaa...
Ja najdłużej się da
napisał/a: mmXii 2008-05-28 22:33
Dla Mojej Córeczki

Mały Miśku Smacznie spij
Kolorowe sny sobie śnij
Wiesz jak kolorowy bywa sen
W księżniczkę się tam zmień
Bądz promienna i wesoła
Jak na łące zółta pszczoła
Lataj śpiewaj i się baw
W śnie na jawie- cały czas

Mój Ty Miśku- Mój Kochany
Każdy dzień roześmiany
Teraz śpij aaaaaa...
Ja najdłużej się da
napisał/a: Justyna5454 2008-05-28 22:33
[CENTER]Dziecinko moja kochana
Gdy ziewanie Cię dogania
I przychodzi chęć do spania
Utul główkę do podusi
Tak aż zrobi się milusi
Odpoczywaj i leniuszkuj
Słodkiej chwili wciąż tu kosztuj
Ciepła kołdra cię ogrzeje
I poczujesz się jak w niebie [/CENTER]
napisał/a: magdageo 2008-05-28 22:40
Moja Matysia kocha, gdy nucę jej do snu na nutę kolędy "Gdy śliczna Panna..", ale z własnymi słowami. Nie trwa minuty i śpi jak suseł ze słodkim uśmiechem na swoich malutkich usteczkach. A zazwyczaj idzie to tak:

Moja Matysia oczka już zamyka
Kotka i szczurka do piersi przytyka
Li li li li laj zaśnij mój aniele,
Li li li li laj słodkich snów śnij wiele...

Gwiazdki migoczą i Księżyc już świeci
Do snu kołyszą wszystkie grzeczne dzieci
Li li li li laj zaśnij mój aniele,
Li li li li laj słodkich snów śnij wiele...

Gdy przyjdzie ranek i otworzysz oczka
Jasne słoneczko wyjrzy zza obłoczka
Li li li li laj zaśnij mój aniele,
Li li li li laj słodkich snów śnij wiele...
agata2607
napisał/a: agata2607 2008-05-28 23:29
Śpij mała ,maleńka ma Zuzanko , śpij ,
a wróżka ,mamusia wyczaruje sny ...
napisał/a: ~GosiaInuszka 2008-05-29 09:49
Moją ulubioną kołysanką jeszcze z dzieciństwa jest "Był sobie król, był sobie paź..." i ją też nucę najczęściej mojej córeczce. Ale kiedy się urodziła i bardzo mi zależało, aby jak najszybciej zaczęła reagować na swoje imię, to wymyśliłam taką kołysankę - usypiankę i śpiewałam ją za każdym razem jak kołysałam córeczkę.
Malwinka-dziewczynka, Malwinka-rybeczka
Malwinka, mamy i taty córeczka
Główkę układa, oczka zamyka
Malwinka szybciutko zasypia.
Malwinka-kwiatuszek, Malwinka-żabusia
Malwinka, mamy i taty córusia
misia przytula, bajki śni
Malwinka cichutko śpi.
Nie wiem czy to dzięki tym moim śpiewankom, ale córeczka już w na początku drugiego półrocza reagowała na swoje imię. Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: KINIAKINIA2 2008-05-29 09:57
spij syneczku kochany oczka swoje zmruż już
miś i Saba,Nazir i Mama zasypiają też
śpij synku już ,oczka swe zmruż
niech dobre sny przyśnią Ci się...

albo ..doskonała działanie usypiające ma też "cover" pioesenki "aaa kotki dwa" w wykonaniu mojego męża...

"aaa kotki dwa szarobure obydwa
już dawno zasnęły,Szymka przytuliły
buziaki dwa dały i spać pognały...

aaa kotki dwa szarobure obydwa
synku śpij,kotki śpią,przez sen mruczą ,a Ty chrap...

aaa słodko śpij ,słodko śnij...dobranoc"
anetakam0
napisał/a: anetakam0 2008-05-29 10:02
Moja Niunia uwielbia jak jej śpiewam - sama nie wiem dlaczego... bo do Idola raczej się nie nadaję
Moniś lubi piosenki, w których występują postaci z naszego otoczenia, więc ciągle tworzę jakieś tekściki - niekoniecznie najwyższych lotów - byle rymowało się :)

Ostatnio Hitem jest kołysanka:

Śpij Królewno Śpij
Niech się gwiazdka śni
Usnął Tatuś i braciszek
słyszysz tylko ciszę

Śpij Księżniczko ma
kot Ci mruczy mrał
Zumka nasza śpi
i o mleczku śni

Śpij Monisiu już
Śliczne oczka zmróż
Rambo też już lula
Swoją kość przytula

Śpij Córunio miła
Żebyś miała siły
Rano wstaniesz szybko
Będziesz bawić z Rybką


edytowałam, bo błędy :)
SyEla
napisał/a: SyEla 2008-05-29 10:25
Słoneczko już zgasło
już nie jest tak jasno,
już noc nastała,
Wojtusia będzie kołysała.

Księżyc na niebie,
woła do spania ciebie

śpij, śpij malutki,
niech odejdą wszystkie smutki,
niech sen cię o tuli,
jak ręce matuli.



Słowa kołysanki zmieniają sie co noc... zależnie od tego jakie słowo mi wejdzie na język...wiec jest ich bardzo duuużo...i trudno jest mi je spisać.
czasem też śpiewam "na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga..." jednak wole własne kołysanki....
napisał/a: Kasiolek 2008-05-29 10:47
aaa aaa były sobie kotki dwa, aaa aaa przytulały, przytulały się do lwa,
aaa aae były sobie świnki dwie, aaa aae mocno spały, mocno spały obydwie,
aaa aai były sobie trzy myszki, aaa aai kołysankę, kołysankę nuciły,
aaa aao było sobie słoniątko, aaa aao ale dawno, ale dawno zasnęło,
aaa aau było sobie kakadu, aaa aau układało, układało się do snu,
aaa aay były sobie cztery pchły, aaa aay wszystkie równo, wszystkie równo chrapały,
aaa aaą wszystkie dzieci nocą śpią, aaa aaą o zwierzątkach, o zwierzątkach różnych śnią,
aaa aaę i ja też już smacznie śpię, aaa aaę ale przez sen, nawet przez sen kocham cię!