Przepisy Na Dania Na Parze

napisał/a: ~Anulenka 2009-02-11 09:45
czesc dziewczyny,
wiem, ze jest zapotrzebowanie na przepisy na dania na parze.
Sama mam parowar elektryczny 3 czesciowy i robie rozne rzeczy, szczegolnie warzywa.
Jestem ciekawa czy znacie jakies smaczne dania, ktore niekoniecznie sa typowe, czyli nie tylko warzywka bez dodatkow :D

Prosze piszcie,
ja wykorzystam i na pewno wielu innym sie przyda!
napisał/a: ~Anulenka 2009-02-11 09:53
Od razu, zeby nie bylo zalaczam przepis na bulki na parze znane tez pod nazwa'buchty' czy 'pampuchy'

Buchty

Skladniki
50 dkg mąki (najlepiej tortowa), 4 dkg drożdży, 1 łyżeczka cukru, 2 jajka, 1,5 szklanki mleka, 3 łyżki powideł, 6 dkg masła, szczypta soli

Sposob robienia:
Z przesianej mąki przygotować ciasto drożdżowe, osolić do smaku ,wyrobić najlepiej ręką i odstawić aby wyrosło. wyrośnięte ciasto wyłożyć na stolnice i podzielić na 15 do 18 placuszków jednakowej wielkości (albo zrobić sobie takie wałki i kroić na równe części). Na każdy placuszek położyć po łyżeczce powideł i starannie zlepić nadając im kształt kulek. Odłozyć aby wyrosły.
Gdy wyrosna, wlozyc po 2 do pojemnikow i nastawic na 30 minut.
Podawac mozna same, ale pyszne sa tez polane sosem jogurtowym, sosem z jogurtu i dzemu albo posypane swiezymi/ mrozonymi owocami.

Do srodka mozna dawac rowniez owoce , jesli ktos lubi urozmaicenie.

Jesli sie chce miec buchty jako dodatek do drugiego dania, np do sosu z miesem, albo gulaszu, to robimy wtedy wersje tzw.'czysta' czyli bez niczego w srodku.

Smacznego!
napisał/a: s_aga 2009-02-17 12:54
super pomysl z ta stronka i przepis tez smakowicie wyglada ja nie mam wlasnych przepisow ale znalazlam cos takiego no i w koncu zaczne chyba czesciej gotowac na parze bo wczesniej pomyslow mi brakowalo na takie dania ...

Filet z ryby z pieczarkami i cebulą


Porcje: 2
Koszt: ok. 14zł
Czas: 35min.


Składniki:
-2 filety ryby słodkowodnej (np. pstrąg, leszcz, karp) ze skórą, każdy po 200 g
-2 łyżki sosu sojowego
-2 cebule
-świeży imbir
-cytryna
-4 pieczarki
-świeża szałwia
-2 łyżeczki masła (oliwy)
-sól, biały pieprz


Jak przyrządzić?
1) Filety skrop sosem sojowym i sokiem z cytryny. Obłóż cienkimi półplasterkami cebuli i imbiru. Odłóż w chłodne miejsce na 20 min.
2) Pokrój na półplasterki pieczarki i cebulę.
3) Do dolnego naczynia włóż pieczarki, cebulę i kilka listków szałwi. W górnym naczyniu umieść filety z ryby skórą do dna naczynia wraz z jarzynami, w których się marynowały.
4) Całość gotuj 12 - 15 min.
5) Po zakończeniu gotowania, przełóż pieczarki i cebulę do rondelka z rozgrzanym masłem (oliwą) i zamieszaj krótką chwilę. Dopraw solą i pieprzem do smaku.


Jak podawać?


Z ryżem i kawałkiem cytryny. Z dodatkiem świeżej szałwi, lub innych ziół.


Czas przygotowania: 35 min
Czas gotowania: 12-15 min
Stopień trudności: Łatwe


Peperonata na parze:


Porcje: 2-3
Koszt: ok. 15zł
Czas: 40min.


Składniki:
-4 pomidory
-4 papryki
-2 cebule
-1 ząbek czosnku
-ocet winny
-sól, cukier, pieprz
-świeża bazylia


Jak przyrządzić?
1) Pomidory przekrój na pół w poziomie. Wybierz pestki. Paprykę pokrój na sporą kostkę, a cebulę na półtalarki.
2) Pomidory i cebulę połóż do dolnego naczynia, dodaj kilka listków bazylii. Do drugiej miski włóż pokrojoną paprykę. Całość gotuj 25 min.
3) Gdy pomidory nieco ostygną, zdejmij z nich skórkę.
4) Na patelni rozgrzej kilka łyżek oliwy. Dołóż posiekany czosnek i podgrzewaj krótką chwilę. Dołóż miąższ pomidorów, cebulę i paprykę. Rób to ostrożnie, gdyż wilgotne jarzyny będą powodować pryskanie oliwy. Wymieszaj całość, skrop octem winnym i dopraw do smaku solą i pieprzem. Udekoruj listkami bazylii.


Jak podawać?


Podawaj z grzankami z chleba żytniego. Danie smaczne na ciepło i na zimno.


Czas przygotowania: 40 min
Czas gotowania: 25 min
Stopień trudności: Łatwe
Liczba porcji: 2-3


Pomidory z serkiem ziołowym :


Porcje: 4
Koszt: ok. 12zł
Czas: 30min


Składniki:
-4 duże pomidory
-100 g serka białego (rodzaj wg własnego gustu)
-kilka łyżek śmietany niskoprocentowej lub jogurtu
-świeże zioła: bazylia, szczypiorek, koperek i inne
-1 ząbek czosnku
-sól, pieprz


Jak przyrządzić?

1) Przygotuj masę serową: rozdrobnij ser, wlej śmietanę, dołóż posiekane zioła, rozdrobniony czosnek i śmietanę. Wymieszaj starannie całość, dopraw solą i pieprzem do smaku.
2) Zetnij wierzchy umytych pomidorów. Wydrąż delikatnie środki. Na dno każdego włóż kilka listków bazylii, a następnie wypełnij masą z przygotowanego serka. Przykryj nafaszerowane pomidory ściętymi wierzchami.
3) Ułóż pomidory w naczyniu. Gotuj 20 min.


Jak podawać?
Na zielonej sałacie, udekorowane świeżymi ziołami. Z grzankami, lub jako jarzynę np. do dania z ryby.


Gruszki w sosie czekoladowym:

Porcje: 3
Koszt: ok. 10zł
Czas: 30min


Składniki:
-3 gruszki
-kieliszek likieru pomarańczowego
-pół tabliczki gorzkiej czekolady
-50 g cukru pudru
-śmietanka
-sok z 1 cytryny
-kilka listków melisy


Jak przyrządzić?


1) Obierz gruszki ze skórki, zostawiając ogonki. Skrop je sokiem z cytryny. Obetnij podstawy tak, by stały pionowo i mieściły się do największej miski parowara. Gotuj 15 min.
2) W tym czasie przygotuj sos czekoladowy. W garnuszku roztop czekoladę, dodaj cukier puder, śmietankę i całość wymieszaj na jednolitą masę.
3) Gruszki po wyjęciu z parowara postaw pionowo na talerzykach. Skrop likierem i polej gorącą masą czekoladową. Dołóż kilka drobnych listków melisy.


Jak podawać?
Na ciepło, zaraz po przygotowaniu. Będą równie smaczne po schłodzeniu
napisał/a: s_aga 2009-02-17 14:17
i cos takiego...


sałatka drobiowa

Porcje: 6 Koszt: 15-20 zł Trudność: prosty Czas: 20 min. Kaloryczność: niska



Składniki:
0,5 kg piersi kurczaka, 2 średnie cebule, 1 porcja ryżu (ok. 100 g po ugotowaniu), surowa papryka czerwona, zielona i żółta, puszka kukurydzy, fasolka szparagowa, jogurt naturalny Danone (nowość zastępująca śmietanę), curry w proszku, bazylia, musztarda, sól, pieprz

Jak przyrządzić?
Pierś pokroić w jednocentymetrową kostkę, lekko osolić i obsypać bazylią. Pozostawić na 20 minut. Ryż przepłukać zimną wodą i włożyć do parowaru. Na innym poziomie ułożyć pokrojoną pierś. Gotować aż do miękkości mięska i ryżu. Papryki pokroić w drobną kosteczkę i wrzucić do miski, w której będziemy przygotowywać sałatkę. Osączyć kukurydzę z wody i również wsypać do miski. To samo z fasolką szparagową, ale jeśli zachodzi taka potrzeba, pokroić ją na odcinki ok. 0,5 cm. Gdy mięso i ryż ostygną, wrzucić je do reszty produktów. Cebulę pokroić w drobną kostkę, osolić i odstawić na piętnaście minut, aby zmiękła i straciła zbyt ostry smak. W tym czasie przygotować dressing. Naturalny Danone ok. 200 ml (lekki, niskokaloryczny, a smaczny jak śmietana) wymieszać z 4 łyżeczkami curry, połową łyżeczki pieprzu, dwiem łyżkami musztardy. Gdy powstanie już jedolity sos, dodać skrojoną cebulę, wlać go do potrawy i wszystko dokładnie wymieszać, uważając jednak, aby nie zrobiła się papkowata masa.


Jak podawać?
Z ulubionym pieczywem bądź samą.

Uwagi:
Sałatka najlepsza jest, gdy odstoi w lodówce ok. 12 godzin. Zdecydowanie bardziej polecam gotowanie na parze od tradycyjnego ze względu na walory smakowe i zawartość zachowanych składników odżywczych.
Czas przygotowania:
Czas jest zależny od tego, czy gotujemy na parze, czy też tradycyjnym sposobem.
napisał/a: ~Anulenka 2009-02-19 09:51
Losos z warzywami

Porcja filetow z lososia (w zaleznosci od ilosci osob)
ziemniaki
fasolka zielona szparagowa
ziola do smaku
maselko
limonka

Myjemy filety, ukladamy je na najwyzszej polce parowara skorka do dolu i skrapiamy sokiem z limonki. Posypujemy ziolami do smaku ( pieprz, pieprz ziolowy, zielona pietruszka)
Na nizszym pietrze ukladamy umyta fasolke szparagowa.
Na najnizszym ziemniaczki obrane i pokrojone w grubsze plastry, posypujemy je rowniez odrobinka przypraw jakie lubimy do smaku.
Niczego nie solimy!!!

Nastawiamy na 25 minut.
Nakladamy i dajemy lyzeczke maselka na fasolke na talerzu.
Mozna jeszcze raz skropic sokiem z limonki rybke przed podaniem.

Smacznego!
napisał/a: martu18 2009-03-29 11:50
jakby ktoś miał jeszcze jakieś fajne przepisy to niech napisze. bo mam garnek na pare ale oprócz warzyw, kurczak i ryby to nie wiem co mogę zrobić, żeby było smaczne i zdrowe...
napisał/a: DontHasitate 2009-04-18 18:09
jutro na obiad cos na parze hihi :)
napisał/a: klimma 2009-08-24 19:12
Genialne przepisy! Sama nie mam parowara, ale mam funkcję gotowania na parze w kombiwarze. Tylko przepisów mi brakuje. Temat już wsadziłam do ulubionych zakładek :)